Postet nga: Athina

Rama në Athinë: Me Greqinë të ecim përpara si të barabartë

Marrëdhëniet shqiptaro-greke dhe nevoja e përmirësimit të tyre, jo vetëm në dobi të dy vendeve, por gjithë rajonit, ishin në qendër të një fjale ...

Greqia vazhdon përpjekjet për të pestën ditë për të shuar zjarret

Greqia u përpoq të frenonte një zjarr në perëndim të Athinës, i cili dogji tokën pyjore për të pestën ditë të premten, pasi një ...

Mehaj viziton Zyrën e Interesave të Kosovës në Athinë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka vizituar Zyrën e Interesave të Kosovës në Athinë dhe më pas edhe Ambasadën e Shqipërisë në Greqi.

Zv/kryeministri Bislimi udhëtoi për në Athinë

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, ka udhëtuar për në Athinë të Greqisë.

Greqia po lufton me zjarret në Athinë

Zjarrfikësit grekë të dielën po luftonin me një zjarr për të dytën ditë pranë dy periferive të Athinës.

Vuçiq: Zhvilllimi i raporteve Prishtinë-Athinë, lajm jo i mirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha të mërkurën se Greqia e siguron Beogradin se nuk do ta njohë Kosovën, por sipas tij, zhvillimi i raporteve mes ...

Dy kryeqytetet Prishtina e Athina premtojnë bashkëpunim

Komuna e Prishtinës sot është bërë nikoqire e vizitës së kryetarit të kryeqytetit të Greqisë, Athinës, Kostas Bakoyannis. Takimi i tij me të parin e Prishtinë...