Edi Rama. Screenshot: Kryeminsitria/Facebook

Edi Rama viziton Greqinë, do të takohet me shqiptarët në Athinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron për vizitë në Greqi.

Rama do të takohet në Athinë me qytetarë shqiptarë.

Top Channel raporton se qindra punonjës policie do të jenë në dispozicion për të siguruar kalimin e qetë të Edi Ramës në vendin ku do të zhvillohet fjalimi i tij dhe për ta mbrojtur atë deri në momentin e largimit të tij.

Fjalimi i tij në Teatrin e Krishtlindjeve do të mbahet rreth orës 11:00, por Edi Rama  do të zhvillojë gjatë ditës edhe takime me bashkatdhetarë, anëtarë të partisë së tij dhe biznesmenë, si dhe pritet të shpërndajë broshurat për marrëdhëniet dypalëshe.

Pas përfundimit të takimeve, Rama do të pijë kafe me kolegët e tij në Galatsi, ndërsa në orën 18:00-19:00 pasdite do të shkojë në aeroport.