Postet nga: greqia

Nxirren trupat e pajetë të ekuipazhit të avionit ukrainas

Trupat e pajetë e tetë anëtarëve të ekuipazhit të avionit ukrainas të mallrave janë nxjerrë nga vendi i ngjarjes, pasi avioni u rrëzua të shtënën ...

Rrëzimi i aeroplanit në Greqi, ministri serb jep detaje

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në lidhje me rrëzimin e aeroplanit ukrainas që ...

Kurti kërkon përkrahjen e Greqisë për integrimin e Kosovës në organizata rajonale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, ku edhe ka kërkuar përkrahje nga Greqia për integrimin e ...

Kurti udhëton në Greqi

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka udhëtuar për në Greqi, për të marrë pjesë në tryezën e trumbullakët me Qeverinë e Greqisë.

Përplaset automjeti duke ikur nga policia greke, vdes një migrant, 17 të plagosur

Një shofer i kamionçinës që përpiqej t'i shmangej ndjekjes së policisë në verilindje të Greqisë u përplas me një rrethojë, duke vrarë një migrant dhe duke ...

Me shumë mungesa, Kosova do të kërkojë fitoren e parë ndaj Greqisë

Kosova sot do të luajë ndaj Greqisë nga ora 20:45, në ndeshjen e vlefshme për Grupin e Dytë të Ligës C të Ligës së Kombeve.

Osmani pritet nga kryeministri grek, vlerëson ngritjen e raporteve dhe takimet e shtuara mes dy vendeve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur sot në takim nga kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis.

SHBA reagon pas paralajmërimit të presidentit turk Erdogan ndaj Greqisë

Shtetet e Bashkuara kanë bërë thirrje për shmangien e retorikës tensionuese, pasi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan paralajmëroi Greqinë të çmilitarizojë ishujt në detin Egje, duke ...