Postet nga: greqia

Gërvalla takohet me homologët e saj nga Islanda, Greqia e Singapori

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka zhvilluar takime me kryediplomatë nga Islanda, Greqia dhe Singapori, në margjinat e sesionit të 78-të të Asamblesë ...

Kurti: Greqia është e para sa i përket mundësisë së njohjes nga pesë shtetet e BE-së

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kosova po punon shumë në planin diplomatik për t’i bindur pesë shtetet e mbetura të Bashkimit Europian që të njohin vendin.

Greqia pret të digjen mbi 150 mijë hektarë tokë deri në fund të verës

Zjarret shkatërruese në Greqi do të shkatërrojnë më shumë se 150.000 hektarë tokë deri në fund të verës, vlerësoi më 31 gusht kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, i ...

Kurti takon kryeministrin grek Mitsotakis, kryetemë forcimi i marrëdhënieve ekonomike

Në Athinë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u prit nga kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis në pallatin Maximos.

Zelensky: Greqia do të marrë pjesë në trajnimin e pilotëve të forcave ajrore ukrainase

Të paktën dy persona janë plagosur të hënën kur pjesë të një droni ukrainas ranë mbi një shtëpi në rajonin e Moskës, sipas guvernatorit lokal. ...

Dy të vdekur ndërsa Greqia vazhdon luftën me zjarret

Qysh në orët e mëngjesit të 22 gushtit, Greqia vazhdoi luftën ndaj zjarreve në rritje, që morën jetën e dy personave dhe detyruan shumë të tjerë ...

Greqia e vazhdon luftën me zjarret midis temperaturave të larta

Zjarret e shkurreve dhe në pyje të mëdha janë duke dalë nga kontrolli në verilindje të Greqisë, për shkak të temperaturave të larta, erërave të forta dhe ...

Kryeministri grek u premton pushime falas turistëve të evakuuar

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis, është zotuar se do t’iu mundësojë turistëve që u kanë ikur zjarreve në ishullin e Rodosit, një javë pushime falas atje.