Postet nga: Gjyqtarët

LDK kundërshton vendimin e qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve e prokurorëve

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kundërshtuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave të prokurorëve e gjyqtarëve.

Gjykata e Mitrovicës në veri po funksionon me tetë gjyqtarë

Vetëm tetë gjyqtarë aktualisht janë duke punuar në Gjykatën Themelore në Mitrovicë në veri, pas ofrimit të dorëheqjeve të personelit gjyqësor nga komuniteti serb.

Këshilli Gjyqësor i Kosovës do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme për zhvillimet në veri

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) gjatë ditës pritet të mbajë një mbledhje të jashtëzakonshme.

Përcaktohen gjyqtarët për xhiron e gjashtë për Superligën e Kosovës në futboll

Këtë javë zhvillohet xhiro e gjashtë e BKT Superligës së Kosovës në Futboll, ku spikat derbi gjilanas mes Dritës e Gjilanit.

Mburojat që i mbrojnë prokurorët

Këshilli Prokurorial i Kosovës ende nuk u ka dhënë sqarime raportimeve për takimet në mes avokatit Besnik Berisha me prokurorin Agron Uka. Prokurori i cili po ...

Gjyqtarët në Veri të vendit, kthehen në punë

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se gjyqtarët dhe punonjësit me kombësi serbe ...

Për çka u takuan dje gjyqtarët dhe prokurorët e Speciales?

Gjatë ditës së djeshme në Gjykatën Speciale pati zhvillime. Në një takim nga distanca, diskutuan gjyqtarët dhe prokurorët e këtij institucioni.

Kush është Fergal Gaynor, gjyqtari i ri i Speciales

Në prag të fillimit të gjykimit të rasteve të para në Gjykatën Speciale, Dhomave të Specializuara të Kosovës i janë shtuar edhe gjashtë gjyqtarë të rinj.