Postet nga: dorëheqjet

Gjykata e Mitrovicës në veri po funksionon me tetë gjyqtarë

Vetëm tetë gjyqtarë aktualisht janë duke punuar në Gjykatën Themelore në Mitrovicë në veri, pas ofrimit të dorëheqjeve të personelit gjyqësor nga komuniteti serb.

Pas dorëheqjeve, Dogana dërgon staf shtesë në Jarinjë e Bërnjak

Pas ofrimit të dorëheqjeve të 11 zyrtarëve të Doganës së Kosovës, nëntë serb e dy boshnjak në pikat e kalimit kufitar Jarinjë dhe Bërnjak është ...

Kurti për situatën në veri: Do të rekrutojmë policë të rinj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se do rekrutojnë më shumë policë në mënyrë që të jenë më të pranishëm në veri të vendit.

11 doganierë serb japin dorëheqje

Pas kryetarëve të komunave, zyrtarëve policorë, deputetëve, prokurorëve, gjyqtarëve e asamblistëve, dorëheqje nga institucionet e Kosovës kanë ofruar gjatë ditës së ...

Çka ndodh nëse asnjë parti serbe nuk zëvendëson deputetët e dorëhequr të Listës Serbe?

Dhjetë deputetët e Listës Serbe (LS) kanë zyrtarizuar dorëheqjet e tyre nga mandati i deputetit në Kuvendin e Kosovës.

Sveçla: Deri më tani 578 dorëheqje nga zyrtarët policorë në veri

578 zyrtarë policorë kanë ofruar dorëheqje nga pozitat e tyre në Policinë e Kosovës në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës.

Situata në veri, KGJK nuk i trajton dorëheqjet e gjyqtarëve serbë

KGJK mban takim lidhur me situatën e krijuar në lidhje me dorëheqjet e gjyqtarëve serb nga detyra

Konjufca për dorëheqjen e deputetëve të LS: I garantoj qytetarët që rendi kushtetues me këto dorëheqje nuk preket

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca tha në një deklaratë për media pas mbledhjes së kryesisë, tha se në Kuvend kanë ardhur shkresat e dorëheqjes së ...