Postet nga: futboll

Kosova me probleme të mëdha për ndeshjet ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Kombëtarja e Kosovës në futboll më 3 shtator do ta nisë rrugëtimin në Ligën C, grupi 3, në Ligën e Kombeve.

Skuadrat shqiptare i mësojnë kundërshtarët e tyre në Ligën e Europës

Shtatë skuadra shqiptare nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, i kanë mësuar emrat e kundërshtarëve për rrethin e dytë kualifikues në Ligën e ...

Kosova U21 fillon përgatitjet për ndeshjen me Anglinë

Kombëtarja e Kosovës U21 sot ka filluar përgatitjet për ndeshjen ndaj Anglisë U21, e cila do të luhet më 4 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Gjilani fitoi ndaj Tre Penne Galazzano, kalon në fazën tjetër të Ligës së Evropës

Gjilani ka triumfuar ndaj ekipit nga San Marino, Tre Penne Galazzano me rezultat 3:1.

Bayerni i jashtëzakonshëm, shënon 8 gola në ndeshjen kundër Barcelonës

 

Gjilani vazhdon kontratat me Gerhard Prognin dhe Fiton Hajdarin

Ndonëse u rendit vetëm në vendin e dytë të IPKO Superligës së Kosovës, skuadra e Gjilanit ishte më efektivja në sulm, pasi ishte ekipi që shë...

Mërgim Pefqeli largohet nga Llapi

Sulmuesi i krahut, Mërgim Pefqeli është larguar nga skuadra e Llapit.

Futbolli në Kroaci u kthehet stadiumeve boshe

Federata e Futbollit e Kroacisë e ndryshoi politikën që lejonte tifozët në lojëra dhe tha se do ta përfundojë sezonin me stadiume boshe.