Postet nga: futboll

Challandes e konsideron shumë të rëndësishme ndeshjen me Lituaninë

Selektori i kombëtares së Kosovës në futboll, Bernard Challandes e ka konsideruar shumë të rëndësishme ndeshjen miqësore të Kosovës me Lituaninë e cila do ...

Edon Zhegrova flet pas raportimeve se është kacafytur me Aro Muriq

Edon Zhegrova, futbollist i përfaqësueses së Kosovës, ka reaguar për raportimet e disa mediave se gjoja ai ka pas probleme fizike me gardianin e përfaqë...

Kupa e Kosovës: Tërhiqet shorti për gjysmëfinale

Është tërhequr shorti i gjysmëfinaleve në Kupën e Kosovës, gjatë ditës së sotme në ambientet e stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Futboll: Besa e Pejës e pashpresë e pret në shtëpi Feronikelin

Besa e Pejës e pret në shtëpi Feronikelin, ndeshje që luhet në kuadër të xhiros së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Futboll: Drita kërkon fitore ndaj Drenicës për ta mbajtur kreun e tabelës

Superliga e Kosovës sot do të sjellë dy ndeshje interesante, Drita – Drenica dhe Besa – Feronikeli, që luhen nga ora 13:00, në kuadër të xhiros së 26-të në Superligë.

Feronikeli fiton me lehtësi ndaj Arbërisë

Feronikeli ka triumfuar ndaj Arbërisë me rezultat 0-3, ndeshje vlefshme për xhiron e 22-të në Superligë.

Ballkani mposht Feronikelin për t’u ngjitur në vendin e parë

Ballkani ka shënuar fitore minimale ndaj Feronikelit me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të në Superligën e Kosovës.

Llapi fiton ndaj Gjilanit në Podujevë

Llapi ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Gjilanit me rezultat 3-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të në Superligën e Kosovës në futboll.