Postet nga: aferdita fazlija

Afërdita Fazlija premton angazhim të madh te Kosova pas vazhdimit të kontratës

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se Afërdita Fazlija do të jetë trajnerë e Kosovës A në futboll te vajzat.

Afërdita Fazlija: E merituam fitoren ndaj Estonisë

Kombëtarja e Kosovës A, në kategorinë e vajzave sot ka fituar me rezultat 2-0, ndaj Estonisë, ndeshje e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020.

Trajnerja dhe lojtaret e Kosovës optimiste para ndeshjes ndaj Estonisë (VIDEO)

Kombëtarja e Kosovës në futboll në kategorinë e vajzave ka nisur stërvitjet për ndeshjen ndaj Estonisë që luhet të premten në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadë...

Ëndrra e blertë e Edona Kryeziut

Edona Kryeziu nuk ka pasur kundërshtarë vetëm në fushë të gjelbër.

Afërdita Fazlija: E deshëm më shumë fitoren

Përzgjedhësja e Kombëtares së Kosovës, Aferdita Fazlija, është shprehur shumë e lumtur më fitoren kundër Turqisë.

Kosova e gatshme për ndeshjen ndaj Turqisë në stadiumin “Fadil Vokrri” (FOTO)

Kombëtarja e Futbollit në kategorinë e vajzave ka mbajtur konferencë për media para ndeshjes Kosovë- Turqi, që luhet për kualifikimet e Anglia “Euro 2021”.

VIDEO - Trajnerja e vashave të Kosovës në futboll pret kualifikimet për kampionatin europian

Trajnerja e Kombëtares së Kosovës në futboll në kategorinë e vajzave, Afërdita Fazlija, thotë se vashat e udhëhequra nga ajo janë të gatshme për fazë...

Afërdita Fazlija nderohet nga Federata e Hendbollit

Federata e Hendbollit e Kosovës, në kremtimin e 65 vjetorit të themelimit të saj, e ka nderuar me mirënjohje punëtoren sportive Afërdita Fazlija.