Postet nga: futboll

Rrëfime për marrëdhëniet mes komuniteteve në Kosovë - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohen reportazhet që tregojnë për marrëdhëniet që kanë komunitetet në Kosovë.

Suharekasit pritet të bëhen me stadium të ri, buxhtohen 100 mijë euro

Ndonëse dy herë në gara ndërkombëtare, Klubi i Futbollit “Ballkani”, ende ndeshjet ndërkombëtare i luan jashtë shtëpisë së tij, pasi stadiumi aktual është larg ...

Shtyhet ndeshja Prishtina - Drita, shkaku i borës dhe akullit

Është shtyrë përballja e Superligës së Kosovës mes Prishtinës dhe Dritës që ishte paraparë të mbahej sot, për shkak të borës dhe akullit.

Kosova mposhtet në "Fadil Vokrri" nga Bjellorusia

Përkundër disa mundësive, Kosova nuk arriti të shënojë asnjë gol kundër Bjellorusisë në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Bjellorusia shënon gol kundër Kosovës

Bjellorusia ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës me një gol të shënuar në ndeshjen që po luhet në "Fadil Vokrri".

Kosova luan në udhëtim te Zvicra

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë sot (e shtunë) në udhëtim ndaj Zvicrës në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2024.

Policia e Kosovës: Ndeshja mes Kosovës e Izraelit, e qetë dhe pa incidente

Pas ndeshjes së futbollit, të luajtur mbrëmjen e të hënës në mes Izraelit dhe Kosovës, Policia e Kosovës ka njoftuar se në aspektin e sigurisë, ...

Kosova pret Izraelin, Dardanët kërkojnë fitoren e parë në ‘Fadil Vokrri’

Përfaqësuesja e Kosovës është grumbulluar për ndeshjet e muajit nëntor, ku tre në program janë për tu zhvilluar.