Postet nga: futboll

Futbolli në Kroaci u kthehet stadiumeve boshe

Federata e Futbollit e Kroacisë e ndryshoi politikën që lejonte tifozët në lojëra dhe tha se do ta përfundojë sezonin me stadiume boshe.

Ndërpritet futbolli në Mal të Zi

Është ndërprerë kampionati i futbollit në Mal të Zi, pas përhapjes së madhe të coronavirusit në këtë vend.

Kupa e Kombeve të Afrikës shtyhet për vitin 2022 shkaku i coronavirusit

Kupa e Kombeve të Afrikës e cila ishte paraparë të mbaj në janar në Cameroon është shtyrë deri në vitin 2022 shkaku i pandemisë së coronavirusit, bën të ditur ...

Rezultatet e pjesës së parë në ndeshjet Drenica-Trepça ’89, Drita – Dukagjini dhe Flamurtari – Ferizaj

Janë mbyllur pjesët e parë në tri ndeshjet Drenica – Trepça ’89, Drita- Dukagjini dhe Flamurtari – Ferizaj, që po luhen në kuadër të xhiros së 27-të në Superligë.

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 24-të në Superligë

Ndeshjet e xhiros së 24-të në Superligën e Kosovës në futboll do të luhen të premten, të shtunën dhe të dielën.

Hertha Berlin fiton ndaj Augsburgut

Hertha Berlin ka shënuar fitore me rezultat 2-0, ndaj Augsburgut, ndeshje e vlefshme për xhiron e 29-të në Bundesligë.

Finalja e Kupës së Italisë do të luhet më 17 qershor

Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, ka konfirmuar sot se futbolli në Serie A do të rifillojë më 20 qershor.

Vendimet e FFK-së për ligat e futbollit

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, sot ka marrë vendime për ligat e futbollit në Kosovë.