Postet nga: Fushë Kosovë

Rrëmbehet dhe qëllohet me armë një person në Fushë-Kosovë

Një burrë është rrëmbyer dhe plagosur me armë nga dy persona të dyshuar, në Bresje të Fushë-Kosovës.

VIDEO - Përfshihet nga zjarri një veturë në Fushë Kosovë

Një veturë është përfshirë nga flakët pasditën e sotme.

Fushë Kosovë, arrestohen shtetasit e Shqipërisë për sulm ndaj policëve

Policia e Kosovës ka arrestuar tre të dyshuar, një burrë dhe dy gra, që të tre shtetas të Shqipërisë, pasi dyshohet kanë sulmuar dy zyrtarë policorë.

Policia gjen arsenal armësh në Rajonin e Prishtinës

Pas bastisjeve të mbrëmshme Policia e Kosovës ka gjetur arsenal armësh në Rajonin e Prishtinës.

VIDEO - Rruga e shkatërruar në Fushë Kosovë ku shiu sjell vërshime e dielli pluhurin

Banorët e rrugës “Xhemajl Mustafa” në Fushë Kosovë janë në hall me rrugën e shkatërruar.

Gratë, viktima të dhunës në familje në Fushë-Kosovë, Podujevë e Lipjan

Policia është duke e hetuar një rast të dhunës në familje që ka ndodhur të premten rreth orës 23:30.

Komuna e Fushë-Kosovës: Nesër nuk do të punojë tregu

Komuna e Fushë-Kosovës ka njoftuar se që nga neser nuk do të lejohet tregu në këtë qytet.

Fushë Kosova nga nesër hap kopshtet private

Komuna e Fushë Kosovës, ka njoftuar se nga nesër kopshtet private mund të fillojnë punën e  tyre duke i respektuar masat e qeverisë për COVID-19.