Postet nga: Fushë Kosovë

Rrahje mes dy personave të Fushë Kosovë

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi  që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë përleshur fizikisht mes vete.

Marketit në Fushë Kosovë i vidhet mjalti

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person për vjedhje të mjaltës në një market.

Tetë punëtorë të një firme private në Fushë Kosovë ankohen se u larguan padrejtësisht nga puna

Tetë punëtorë të firmës private të transportit të mallrave ‘Rail-Trans’ me bazë në Fushë Kosovë, po ankohen se janë larguar padrejtësisht nga puna.

Plagosje me armë në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme rreth orës 14:45 është raportuar për një plagosje me armë zjarri në Fushë Kosovë.

Kurti vizitoi Komunat e Fushë-Kosovës dhe Obiliqit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka vizituar qytetet e Obiliqit dhe Fushë-Kosovës, ku është takuar me kryetarët e këtyre dy komunave.

Hynë në karantinë një mjek dhe dy infermiere të QKMF-së së Fushë-Kosovës

Një mjek dhe dy infermiere të QKMF-së së Fushë-Kosovës para pak ditësh janë futur në karantinë pasi kanë pasur kontakt me një person që ka dalë pozitiv ...

Fushë Kosovë, e rrah gruan, ajo dorëzoi drogën që besohet se është e burrit

Droga ishte arsyja e dhunës ndaj një gruaje në Fushë Kosovë nga burri i saj.

Fushë Kosovë, arrestohet pasi hapi sallonin e mobileve

Një person në Fushë Kosovë është arrestuar nga ana e policisë pasi që i njëjti në kohë pandemie  ka hapur mobilerinë e tij.