Postet nga: Blerja

Blerja e raketave nga Amerika, reagon Daçiq: Kosovën nuk do ta ndihmonin as një milion ‘Javelina’

Ish-zëdhënësi i Partisë Socialistë të Serbisë në kohën e Sllobodan Milloshoviq, Ivica Daçiq ka reaguar pas lajmit se Amerika ka pranuar kërkesën e ...

Pesë muaj nga shpallja e konkursit për blerjen e veprave, MKRS thotë se po negocion çmimet me artistët aplikues

Edhe pse kanë kaluar më shumë se pesë muaj prej kur Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit kishte hapur konkursin për blerjen e veprave të artistëve vendorë, ...

Ferizaj, i dyshuari bleu produkte ushqimore 740 euro, me 2 euroshe që dyshohen të jenë të falsifikuara

Policia ka bërë të ditur se ka ndaluar një person me inicialet H.R., pas një ditë më parë ka bërë blerje të produkteve ushqimore në vlerë në ...

MKRS blen 80 vepra arti për 300 mijë euro

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar listën e blerjes së veprave të artit, sipas thirrjes për blerje të veprave të artit nga artistë vendorë pë...

Hapet thirrja për blerjen e veprave të artit të artistëve vendor

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka hapur thirrjen për blerjen e veprave të artit nga artistët vendor për vitin 2022.

‘Twitter’ do ta pranojë ofertën prej 43 miliardë dollarësh nga Elon Musk

'Twitter' do ta pranojë ofertën prej 43 miliardë dollarësh nga Elon Musk

'Twitter Inc' (TWTR.N) është gati të pajtohet për një shitje tek Elon Musk për rreth 43 miliardë dollarë në para, çmimi që shefi ekzekutiv i 'Tesla Inc' (TSLA....

Ministri Çeku: Mbi 1 milion euro për blerjen e veprave të artit

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se mbi 1 milion euro do të shpenzohen gjatë 3 viteve në vazhdim për të blerë vepra të artit ...

Ministria e Kulturës blen 68 vepra arti për 247 mijë euro

Ministria e Kulturës ka shpenzuar 247 mijë euro për të blerë vepra të artit nga artistë të ndryshëm vendor.