Postet nga: dokumente

Shfaqet filmi dokumentar për krimet serbe në Kosovë

Shoqata për dëmet e luftës “Ngritja e zërit”, ka prezantuar të enjten filmin dokumentar për krime të luftës “Krimet e pandëshkuara të Serbisë 1981...

Standarde të dyfishta në rrugën nga Kosova në Bosnje

Vetëm në rast sëmundjeje të rëndë a vdekjeje - Zoti na ruajt!

MPB: Situata e furnizimit me dokumente ka filluar të stabilizohet

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar sot se situata e furnizimit me dokumente ka filluar të stabilizohet, pas pranimit të kontingjentit të ri të dokumenteve blanko.

Vdes burri që jetoi 18 vite në aeroportin e Parisit, frymëzues i filmit ‘The Terminal’

Një iranian që jetoi në një aeroport të Parisit për 18 vjet ka vdekur.

Reagon Vjosa Osmani pas marrëveshjes, falënderon SHBA-të dhe BE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes Kosovë- Serbi për dokumentet.

Histori e fragmentuar: Pse Kosova nuk ka një arkiv të mirëfilltë të kohës së luftës

Dosje të rëndësishme, fotografi dhe të dhëna dëshmitarësh që hedhin dritë mbi historinë e luftës së Kosovës, mbahen veçmas nga grupe të ...

Dy shtetas të Maqedonisë së Veriut kapen me dokumente të falsifikuara në kufi

Policia e Kosovës ka njoftuar se në dy raste të ndryshme ka ndaluar dy shtetas të Maqedonisë së Veriut nën dyshimit se kanë tentuar të kalojnë kufirin me ...

Organizatorët e festivalit 'Sunny Hill' thonë se komuna zvarriti procedurat për dhënien e pronës

Në qershor të vitit të kaluar, komuna e Prishtinës ka dhënë disa hektarë tokë në shfrytëzim për festivalin 'Sunny Hill' në fshatin Shkabaj. Kjo pasi festivali ...