Postet nga: Fajde

Tunë Kqira përfundimisht dërgohet në burg

Tunë Kqirajt të cilit ishte vërtetuar dënimi për disa pika të aktgjykimit për vepër penale të fajdesë dhe detyrimit, është arrestuar nga policia pasi ishte ...

(VIDEO) Pamje si në filma: Si u arrestuan të dyshuarit për fajde?

Policia e Kosovës ka arrestuar disa persona të dyshuar për fajde, ndërsa nga pamjet në videon që shihni më poshtë, aksioni i Policisë, është zhvilluar si në ...

Prokurori: Familjarët e të pandehurve të arrestuar për fajde, kanë shkuar mbrëmë e kanë kanosur viktimën

Prokurori në rastin e fajdeve në Pejë, Dorian Juniku, tha se viktima që ka lajmëruar rastin, është kanosur nga vëllai i dy të pandehurve.

Paraburgim të dyshuarve për fajde

Gjykata në Deçan ka caktuar masën e paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për fajde.

Aksioni kundër të dyshuarve për fajde në Pejë, Prokuroria kërkon paraburgimin

KALLXO.com ka raportuar dje për një aksion të prokurorisë së Pejës që përfundoi me vënien në pranga të një gruaje dhe një burri.

I akuzuari për fajde kërkon seancë të mbyllur, refuzohet nga gjykatësi

Seanca ndaj Gani Gërxhaliut i akuzuar për fajde ka dështuar të bahet sot në Gjyaktën e Mitrovicës.

Aktakuzë për fajde, për rastin i cili u raportua në KALLXO.com

Prokuroria e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj Driton Podrimqakut për vepër penale të fajdes, sulm ndaj zyrtarit policor dhe shkaktim i rrezikut të përgjithshëm.

Dyshime për fajde në Lipjan, policia arreston një person

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, i cili dyshohet se ka dhënë para me fajde.