Postet nga: Fabrika e çimentos

LVV: Pezullohet ndërtimi i fabrikës së çimentos në Klinë

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Klinë ka njoftuar se Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka marrë vendim që të pezullohet ndërtimi i fabrikë...

Elezaj: Komuna nuk ka mundësi ligjore ta refuzojë lejen ndërtimore për fabrikën e çimentos në Dollc

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj përmes një postimi të gjatë ka treguar se komuna që ai e drejton e ka pasur të pamundur ligjërisht ...

Banorët e disa fshatrave të Klinës protestojnë sërish kundër ndërtimit të fabrikës së çimentos në Dollc

Banorët e disa fshatrave të Klinës kanë protestuar përsëri edhe sot për të kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos në fshatin Dollc ...

Protestohet para Komunës së Klinës, kundërshtohet ndërtimi i fabrikës së çimentos

Banorët e disa fshatrave të komunës së Klinës kanë protestuar sot para objektit të ekzekutivit lokal duke kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos.

Ministri tregon se çfarë do të ndodhë me projektin për ndërtimin e fabrikes së çimentos në Dollc të Klinës

Javën e kaluar në emisionin “Kallxo Përnime” u transmetua hulumtimi se si Komuna e Mitrovicës në kohën sa udhëhiqej nga Agim Bahtiri, vendosi që sallë...

Qytetari nga Klina: Nga fabrika e çimentos mund të ketë pak zhvillim e shumë shpenzime për shërim

Afër 5 mijë qytetarë të Klinës e kanë nënshkruar një peticion në vitin 2020, ku e kanë kundërshtuar ndërtimin e një fabrike të çimentos në Dollc.

Lufta e banorëve të fshatrave të Klinës për ta stopuar ndërtimin e fabrikës së çimentos

Afër 5 mijë qytetarë të Klinës kanë nënshkruar një peticion, i cili kundërshton ndërtimin e një fabrike të çimentos në fshatin Dollc. Ministria e Mjedisit lë...

Historia e çimentores - LIVE

Sonte në në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet emisioni për fabrikën e çimentos që pritet të ndërtohet në Dollc të Klinës.