Postet nga: Elmi Reçica

Elmi Reçica: LVV - LDK nuk kanë qëllim të qeverisin, por të marrin sa më shumë pushtet

Deputeti nga rradhët e PDK-së, Elmi Reçica, ka kritikuar koalicionin LDK-Vetëvendosje, duke thënë se këto dy parti nuk kanë pasur për qëllim të ...

Deputeti i PDK-së ftohet për intervistim nga Gjykata Speciale

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica ka marr ftesë për intervistim nga Gjykata Speciale.

Zhvillimet në PDK: Elmi Reçica e Xhavit Halit as nuk e kanë lexuar letrën me akuzat e Lirak Çelajt

Zyrtarë të Partië Demokratike të Kosovës, kanë hezituar të japin qëndrime lidhur me letrën publike të anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të Partisë, ...

Dobësitë e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës

Legjislatura e gjashtë e Kuvendit të Kosovës është karakterizuar kryesisht me mungesë kuorumi në vendimmarrje, gjë që ka bërë që një numër i konsiderueshëm i projektligjeve, ...

Porosia e Elmi Reçicës për Sami Lushtakun: Me vota Urani është më i forti

Deputeti i PDK-së dhe anëtari i Këshillit Drejtues të kësaj partie, Elmi Reçica i është përgjigjur deklaratave të bashkëpartiakut të tij, Sami Lushtaku se ...

Deputeti i PDK-së mohon se Kadri Veseli është ftuar nga Gjykata Speciale

Deputeti i PDK-së, Elmi Reçica, ka përgënjeshtruar raportimet e mediave se kryetari i PDK-së dhe i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar për ...

PDK: Seanca e sotme e panevojshme, është ndërhyrje në kompetencat e presidentit

Deputeti Elmi Reçica, në emër të grupit parlamentar të PDK-së, ka kritikuar thirrjen e seancës së jashtëzakonshme nga ana e opozitës për bllokimin e ...

Deputetët 'dembelë'

Fillimi i seancave, e gjen zakonisht Kuvendin e Kosovës plot me deputetë në sallë, të gatshëm të debatojnë dhe të ngrenë çështje nga më të ndryshmet.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!