Postet nga: ariana musliu-shoshi

Opozita mirëpret vizitën e krerëve të shtetit në ShBA, presin detaje rreth takimeve

Opozita po e vlerëson si hap pozitiv në politikën e jashtme, vizitat e liderëve shtetërorë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Musliu-Shoshi: Ministrja Gërvalla arsyeton dështimin në politikën e jashtme me shkarkim të ambasadorëve dhe konsujve

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), e cila është edhe anëtare e Komisionit për Punë të Jashtme, në emisionin "Kallxo Përnime" ka kritikuar ministren e ...

Musliu-Shoshi: Deputeti nuk duhet të paguhet për karburant, as për pjesëmarrje në seanca e komisione

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka reaguar ndaj shpenzimeve të deputetëve për karburante.

Memli Krasniqi: Mbajtja e referendumit të Serbisë në territorin e Kosovës antikushtetues dhe shkel sovranitetin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka thënë ka thënë se qeveria nuk duhet të lejoj mbajtjen e referendumit të Serbisë në Kosovë pavarë...

S'ka kuorum në Komisionin për Punë të Jashtme, dështon intervistimi i kandidatëve për ambasadorë

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, ka akuzuar opozitën e këtij komisioni, përkatësisht deputet Ariana Shoshi-Musliu dhe ...

Ariana Musliu-Shoshi kritikon LVV-në që nuk votoi për të ftuar në raportim zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Ariana Musliu - Shoshi ka reaguar pasi në Komisionin për Punë të Jashtme, nuk kaloi propozimi i saj për të ...

Musliu Shoshi: Tërheqja e 13 ambasadorëve është barrë e rëndë për diplomacinë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se tërheqja e 13 ambasadorëve është barrë e rëndë pë...

Besnik Bislimi e Ariana Musliu - Shoshi, përfshihen në polemika për dialogun (VIDEO)

Në raportimin para komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, zëvendëskryeministri për dialog pati një përplasje më ish-studenten e tij, tani deputeten ...