Postet nga: Edita Tahiri

Edita Tahiri: Mogerhini ka marrë anën e Serbisë

Ish-kryenegociatorja në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, e ka kundërshtuar fuqishëm deklaratën e zëdhënëses së BE-së, Maja Kocijançiq që në dialogun final mes ...

Rama i reagon 'gëzimit' të Edita Tahirit për Cakajn

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka reaguar “gëzimit” të ish-ministres kosovare për Dialog, Edita Tahiri për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër të ...

Edita Tahiri duartroket mos-dekretimin e ministrit nga Kosova nga Ilir Meta

Ish ministrja e Kosovës për dialog, Edita Tahiri e ka përshëndetur vendimin e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të mos e dekretuar Gent ...

Mustafa: Punën e ekipit negociator e kryente vetëm një ministre

Ish kryeministri Mustafa e ka quajtur ekipin shtetëror të Kosovës për dialog, si një ekip pa relevancë.

Kurti: Edita Tahiri kishte paralajmëruar Mogherinin se Serbia po synon ndryshimin e kufijve

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, sot ka kujtuar letrën të cilën ish-kryenegociatorja me Serbinë, Edita Tahiri ia kishte dërguar Përfaqësueses së Lartë ...

Ish kryenegociatorja flet për INTERPOL: Duhet të ndryshojë diplomacia jonë

Ish kryenegocatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri ka folur për dështimin e anëtarësimit të Kosovës në INTERPOL, duke thënë se ...

Akuzat e ndërsjella për moszbatim të marrëveshjeve

Zbatimi i marrëveshjeve të arritura në kuadër të dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit me lehtësimin e Bashkimit Europian në Bruksel, vlerësohet në mënyra ...

Moszbatimi i marrëveshjes së Brukselit e bën të paqartë fatin e Urës së Ibrit

Hapja për qarkullim të plotë e Urës së Ibrit në qytetin e ndarë të Mitrovicës nuk po realizohet, edhe pse një gjë e tillë ishte paraparë të ...