Postet nga: Edita Tahiri

Tahiri reagon pas deklaratave të Escobarit për krijimin e Asociacionit

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk po ka mundësi t’i shmanget fillimit të themelimit të Asociacionit ...

Tahiri: Kurti nuk guxon të bëj marrëveshje pa njohje reciproke

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë – Serbi, Edita Tahiri, ka reaguar pas marrëveshjes për çështjen e targave e cila u arrit mbrëmë në Bruksel.

Tahiri: Serbia gjithmonë ka qenë në kërkim të pretekstit për skenarë të ndarjes së veriut nga Kosova

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun Kosovë - Serbi, Edita Tahiri, ka thënë se Serbia gjithmonë ka qenë në kërkim të pretekstit për skenarë të ndarjes së ...

Tahiri - Lajçakut: Marrëveshja finale duhet të jetë me njohje, pa formulime me dy kuptime

Edita Tahiri, ish-kryenegociatore në bisedimet Kosovë-Serbi ka pasur disa sugjerime për dialogun për përfaqësuesin të posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, ...

Ish-kryenegociatorja kërkon publikimin e ujdisë mes Kosovës dhe Serbisë

Ish-zëvendëskryeministrja dhe kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, ka komentuar zhvillimet e fundit mbi dialogun mes dy vendeve.

Tahiri: Qeveria Kurti i ktheu pikat kufitare nga pavarësia në protektorat ndëkombëtar

Ish-ministrja e Kosovës për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë se Qeveria e Kosovës me marrëveshjen e arritur në Bruksel për targat, ka kthyer në...

Marrëveshja për targa me Serbinë ka skaduar para 5 dite

Ekipe të Njësive Speciale të Policisë së Kosovës, në orët e hershme të mëngjesit janë vendosur në disa pika në veri të Kosovës.

Tahiri - Vuçiqit: Si duket ju paska marrë malli për bombardimet e NATO-s

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar në lidhje me publikimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili në rrjetin social Instagram, e ka ...