Postet nga: Edita Tahiri

Edita Tahiri Mohon se u Sulmua në Veri

Pasi u raportua nga mediet se një lokal në veri të vendit u sulmua derisa në të po qëndronte Edita Tahiri, ish-ministrja për dialog mohoi sulmin

Edita Tahiri Demanton Vuçiqin për Takimin e Brukselit

Ministrja në detyrë për Dialog, Edita Tahiri, përgënjeshtroi sonte një deklaratë të kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq.

Malazezët e Kosovës i Reagojnë Edita Tahirit

Deklarata e ministres në largim Edita Tahiri që dyshon në sinqeritetin e iniciativës së presidentit serb për dialog të brendshëm për Kosovën "është e dë...

Edita Tahiri: Serbia po Kërkon Pajtim pa Kërkim-Falje

Ministrja në detyrë për Dialog, Edita Tahiri, tha sot se dyshon në seriozitetin e inciativës së Presidentit të Serbisë për një dialog të brendshëm serb pë...

Tahiri ia Përmend Brukselit të Gjitha Pengesat e Serbisë

Edita Tahiri nëpërmjet një komunikate të lëshuar nga Zyra e Kryeministrit ka përmendur tri marrëveshje të bllokuara plotësisht nga Serbia- ato për energjinë, ...

Tahiri i Tregon Brukselit për Refuzimin që Beogradi i Bëri Jahjagës

Në një komunikatë të lëshuar nga Zyra e Kryeministrit në detyrë ka reaguar Edita Tahiri, pasi ish-Presidentes Atifete Jahjaga nuk iu lejua nga autoritetet serbe qëndrimi në Beograd ...

Edita Tahiri i Përgjigjet Vuçiqit për Policinë në Veri

“Vuçiq është mërzitur sepse e kemi shuar policinë paralele serbe në veri të Kosovës, prandaj flet me gjuhën e tij të pamatur dhe nacionaliste”, ka thë...

Përmbyllet 'Java e Gruas'

Gjatë fjalës së saj, ministrja Tahiri vuri theksin te liberalizimi i vizave. Ajo tha se që qytetarët e Kosovës të lëvizin lirshëm në vendet evropiane ...