Postet nga: Dosja

Dosja e Prokurorisë - Si e shantazhonte ish-miss Kosova biznesmenin nga Prizreni me foto e video intime?

Ish-miss Kosova, Zana Berisha, po dyshohet nga Prokuroria për shantazh ndaj një biznesmeni nga Prizreni.

Denoncimi i Brezovicës – Mijëra euro për t’i ndryshuar lumit emrin 

Në serinë e hulumtimit për dosjen “Brezovica”, gazetari Kreshnik Gashi ka zbuluar njërën nga detajet më interesante të kësaj dosje.

Dosja e Prokurorisë për fajdetë në Prizren: Për 11 mijë euro, të dëmtuarit u detyruan të kthejnë mbi 78 mijë euro

Gjendja e rëndë financiare dhe rimëkëmbja e biznesit kishin detyruar babë e bir që të kërkojnë para borxh me fajde.

Urdhra për torturë e vrasje të civilëve shqiptarë - Dosja e Prokurorisë për dy serbët e dyshuar për krime lufte

Ish-komandanti stacionit policor në Istog, Momir Pantiq dhe ish-polici Zharko Zariq janë dy serbët e arrestuar nga Policia e Kosovës para pak ditësh nën dyshimet pë...

Dyshime se u çelën dosjet e konkursit për staf të rregullt në Fakultetin e Bujqësisë

Dosjet e aplikuesve për emërim, riemërim ose avancim në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” dyshohet se u hapën ...

Gjykata vendos për dy shtetasit e Serbisë të arrestuar nën dyshimet për terrorizëm në Jarinjë

Dy shtetasit e Serbisë, Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, të arrestuar një ditë më parë në Jarinjë nën dyshimet për vepra penale të terrorizmit pritet të qëndrojnë 30 ...

Zbardhet dosja se si u nisën nga Serbia dy të arrestuarit për terrorizëm nga policia

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Arrestimet e dy shtetasve nga Serbia në Jarinjë, si u kapën polici dhe ish luftëtari i Koshares

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...