Postet nga: Edita Tahiri

Edita Tahiri: Ndryshimi i kufijve çon në luftëra të reja

Ish-shefja e bisedimeve teknike me Serbinë, Edita Tahiri ka ripërsëritur qëndrimin e saj për ndryshimin e kufijve.

Edita Tahiri udhëton me 'Business Class', bileta i kushton shtetit 4,480 euro

Ish- Zëvendës Kryeministrja, Edita Tahiri, në mars të vitit 2011 kishte udhëtuar për vizitë zyrtare në Washington.

Edita Tahiri porositi mbi 1 mijë makiato për një muaj

1 mijë e 417 euro u shpenzuan në pije  për zyrën e ish – Zëvendës Kryeministres Edita Tahiri në vitin 2012 vetëm për një muaj.

Verë spanjolle e ‘Red Bull’ në darkën e Edita Tahirit

265 euro ka kushtuar një darkë e ish-zëvendëskryeministres, Edita Tahiri. Përveç ushqimeve, në faturën e darkës figurojnë verë spanjolle dhe ‘Red Bull’.

Fotografive të Eliza Hoxhës u ndalohet hyrja në Serbi

Disa fotografi që përmbajnë flamurin e Kosovës dhe simbole të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë ndaluar në kufirin mes Kosovës dhe Serbisë.

Ura në Mitrovicë pritet të hapet për qarkullim brenda një muaji

Ura kryesore mbi lumin Ibër në Mitrovicë, e cila ndodhet në mes të dy komunave të qytetit, asaj jugore edhe veriore, vazhdon të jetë e bllokuar për qarkullim. ...

Tahiri: Serbisë Nuk i Intereson Asociacioni, Por Ndryshimi i Kufijve

Fillimi i fazës së re të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që po zhvillohet në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Europian, duhet të përfundojë ...

Edita Tahiri Mohon se u Sulmua në Veri

Pasi u raportua nga mediet se një lokal në veri të vendit u sulmua derisa në të po qëndronte Edita Tahiri, ish-ministrja për dialog mohoi sulmin