Postet nga: dhune

Vdekja e Hatije Dinës, versione të kundërta mes ekspertit dhe të akuzuarit për mënyrën e lëndimit të viktimës

Kanë kaluar tre vite që nga vdekja e Hatije Dinës nga Suhareka, e cila dyshohet se u rrah në mënyrë brutale nga burri i saj dhe si pasojë ...

Drenas, një grua sulmohet fizikisht nga një burrë

Një grua në Drenas ka raportuar në Policinë e Kosovës se pas një mosmarrëveshje, është sulmuar fizikisht nga një burrë.

Gjilan, një vajzë raporton se është dhunuar

Një vajzë në Gjilan ka raportuar se është dhunuar në gusht të vitit 2022.

Sulmi ndaj të moshuarës në Pejë, katër infermiere suspendohen nga puna (Dokument)

Katër infermieret, A.P., A.R., R.K. dhe G.N., janë suspenduar nga puna për shkak të përfshirjes në rastin e sulmit ndaj të moshuarës ...

Arrestohet një burrë për dhunë ndaj një gruaje

Një burrë është arrestuar nën dyshimin se ka ushtruar dhunë fizike ndaj një gruaje.

E dëboi nga shtëpia dhe kanosi me vdekje gruan, Gjykata vendos për të dyshuarin

Të pandehurit E. E., nga Prizreni të premten i janë caktuar 30 ditë paraburgim pasi dyshohet se e ka kanosur me vdekje gruan e tij dhe i ka shkaktuar lëndime ...

Pas raportimit të KALLXO, identifikohet burri që u filmua duke ushtruar dhunë ndaj një vajze

Një video e publikuar nga KALLXO.com, ku shihej një burrë derisa ushtronte dhunë fizike ndaj një vajze në qytetin e Prizrenit, ka bërë që Policia të filloj me ...

Disa raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit për shkak të mosmarrëveshjeve

Policia e Kosovës ka njoftuar për katër raste të dhunës në familje në qytete të ndryshme të Kosovës.