Postet nga: besnik berisha

Gazmend Muhaxheri përfundimisht i pafajshëm

Gjykata e Apelit e ka vertetuar vendimin e Gjykatës së Pejes qe kishte hedhur poshtë aktakuzën ndaj kryetarit të komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri.

Gjykimi ndaj Asdren Mekajt, ndërrohet trupi gjykues

Trupi gjykues në rastin e Asdren Mekajt, i akuzuar për veprën penale të detyrimit, të kryer në vazhdim, është ndërruar saktësisht një vit pasi ka filluar ...

Dështon edhe një seancë ndaj Naser Kelmendit

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Naser Kelmendit, i akuzuar për trafikim të narkotikëve.

Vëllai i Mentor Zekajt: Vrasja e vëllait ka ndodhë për me hupë borxhin

Driton Zekaj, vëllai i të ndjerit Mentor Zekaj, ka ardhur nga Zvicra sot në Gjykatën e Pejës për të rrëfyer momentet tragjike të 6 marsit 2017, ku ...

Pejë, shtyhet rigjykimi për vrasjen për borxhin e dyshuar prej 77 mijë euro

Një seancë rigjykimi për një vrasje e cila dyshohet se u krye për shkak të një borxhi prej 77 mijë euro nuk u mbajt të mërkurën në ...

Gjykimi për vrasjen në Deçan, dëshmitari rrëfen si i vrari u rrëzua para këmbëve të tij

Shaban Gogaj është ulur sot në bankën e të akuzuarit për t’u ballafaquar me akuzën e Prokurorisë së Pejës për vrasjen e Agonis Tetajt.

Prokurori e Haki Rugova nuk vijnë në gjykim, dështon seanca

Në mungesë të prokurorit Ali Uka, Gjykata e Pejës ka dështuar ta vazhdojë procesin gjyqësor kundër kryetarit të Istogut dhe nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugovë...

U fol se u propozua për ministër të Brendshëm, flet avokati Besnik Berisha

Bisedimet mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për arritjen e marrëveshjes së koalicionit, ndonëse pas 6 tetorit u panë të lehta, ditë pas ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!