Postet nga: besnik berisha

Gjakovë - Shtyhet për të katërtën herë gjykimi në rastin e vrasjes së Arlind Hanës

 

Gjakovë - Shtyhet seanca për rastin e vrasjes së Arlind Hanës

Seanca ndaj Esat Bajramit, i akuzuarit për vrasjen e Arlind Hanës, është shtyrë për datën 27 shkurt.

Vrasja e Mentor Zekajt, refuzohet ekzaminimi i sërishëm psikiatrik i Kreshnik Halitit

Gjykata e Pejës ka vazhduar gjykimin për vrasjen e 6 marsit të vitit 2017, ku nga plumbat e shkrepur u vra Mentor Zekaj.

Deçan: Kolegët rrëfejnë se si djali i pronarit qëlloi me pistoletë punëtorin Agonis Tetaj

Në Gjykatën e Pejës ka vazhduar gjykimi për vrasjen e Agonis Tetajt, i cili ishte vrarë në vendin e tij të punës, në kompaninë “Gogaj AG” ...

Berisha: S’ka pasur takim mes LDK-së e VV-së

Avokati Besnik Berisha ka shpjeguar se s’ka pasur takim ndërmjet zyrtarëve të Lidhjes Demokratike dhe atyre të Vetëvendosjes në shtëpinë e Isa Mustafës.

Tension brenda mbledhjes së Odës së Avokatëve rreth listës së delegatëve

Gjatë ditës së sotme është thirrur mbledhja e Odës së Avokatëve për të zgjedhur 41 delegatë të cilët do të përfaqësojnë odën në ...

Arsyetimi i Apelit për hedhjen poshtë të aktakuzës ndaj Gazmend Muhaxherit

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar vendimin e Gjykatës së Pejës, e cila e kishte hedhur poshtë aktakuzën ndaj kryetarit të komunës së Pejës, ...

Rasti 'Medicus', seanca e rigjykimit shtyhet në mungesë të avokatit

Lutfi dhe Alban Dervishi, të akuzuar për krim të organizuar me trafikim të qenieve njerëzore nuk mundën të përballen sot me akuzat në gjykatë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!