Postet nga: Anton Quni

Anton Quni flet për 100 ditëshin e Ministrisë së Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes në detyrë, Anton Quni, ka folur për 100 ditëshin e ministrisë së që ai e drejton.

Anton Quni: Nuk e kam votuar Avdullah Hotin

Anëtari Kryesisë së LDK, Anton Quni, ka treguar qëndrimin e  tij në mbledhjen e Kryesisë së partisë ku Avdullah Hoti u propozua kandidat për kryeministër të ...

Ministri Quni: COVID-19, të gjitha sistemet e FSK-së janë gati

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka deklaruar se të gjitha sistemet e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë gati për parandalimin e pandemisë së coronavirusit ...

Kurti i shkon në takim ministrit të LDK-së

Kryeministri në detyrë i ka shkuar në takim sot gjatë ditës njërit nga ministrat e LDK-së në qeverinë e tij.

Anton Quni: Unë do të bëj të pamundurën që të vazhdojë koalicioni

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, gjatë seancës në Kuvendit të Kosovës, tha se gjatë pauzës bashkë me deputetët të tjerë të LVV-së ...

Anton Quni del me ofertë të re për Albin Kurtin për ta tërhequr mocionin

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka kërkuar nga kryeministri Kurti që ta heq tarifën dhe ta heq vendimin për shkarkimin e Agim Veliut dhe t`i kë...

Coronavirusi: Anton Quni inspekton forcat ushtarake

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, bashkë më komandantin e FSK-së, Rrahman Rama kanë vizituar Qendrën Operacionale të Shtabit të Përgjithshëm të FSK-së dhe dhe njësitet e ...

Ministri Anton Quni e bën vëllanë shoqërues të tij

Vetëm pak ditë pasi u votua Qeveria e re, KALLXO.com ka kërkuar informacione për të punësuarit në të por edhe në 15 ministritë.