Postet nga: Anton Quni

Ministri Quni tregon ku do të dërgohen në misione paqeruajtëse ushtarët e Kosovës

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se dërgimi i FSK-së në misione paqeruajtëse jashtë vendit është një nga momentet më historike në kohërat ...

Quni- Vuçiqit: Nuk jemi të interesuar për luftë, por mos e harroni ferrin e Koshares!

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili paralajmëroi një konflikt të mundshëm me Kosovën.

Validohen skuadrat e këmbësorisë në detyrat për mbrojtjen territoriale

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ka njoftuar për validimin e skuadrave të këmbësorisë në detyrat për mbrojtjen territoriale.

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes, ku u prit nga ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, si dhe komandanti i FSK-së, gjeneral Rrahman Rama.

Forcat Tokësore të FSK-së zhvillojnë stërvitje fushore (FOTO)

Forcat Tokësore të FSK-së janë duke zhvilluar në zonën e Qiqavicës stërvitjen fushore “Kompania në mbrojtje”.

Anton Quni e shet veturën BMW X5

Anton Quni, ministri i Mbrojtjes e ka shitur veturën e tipit BMË X5, të cilën e kishte blerë në vitin 2011. Ndërsa tash e ka blerë një veturë ...

Sulmi ndaj Vjosa Osmanit: LDK nuk merr masa, pret ta zgjidhë miqësisht rastin

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Anton Quni, tha se incidentin mes deputetit të LDK-së, Xhavit Ukaj dhe kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani do ta ...

Qeveria miraton vendimin për shkëmbimin e personelit të forcave të sigurisë në mes Kosovës dhe Turqisë

Qeveria sot ka miratuar propozimin e ministrit të Mbrojtjes, Anton Quni,  për marrëveshjen në mes të Ministrisë së Mbrojtjes të Kosovës dhe Shtabit të Përgjithshëm ...