Postet nga: Anton Quni

Anton Quni: Kam qenë kundër përjashtimit të Vjosa Osmanit

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ka qenë kundër përjashtimit të Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK).

Anton Quni flet se kur do të anëtarësohet Kosova në NATO

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, në intervistë në Kallxo Pernime përballë Jeta Xharrës ka thënë se për anëtarësim në NATO Kosova duhet ...

Quni: FSK-ja ka edhe Shërbim Inteligjent Ushtarak

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, në intervistë në Kallxo Pernime përballë Jeta Xharrës ka treguar se FSK-ja ka edhe Shërbim Inteligjent Ushtarak.

Ushtria e Kosovës furnizohet me snajperë 12mm të teknologjisë së fundit

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, në intervistë në Kallxo Pernime përballë Jeta Xharrës ka treguar se sa është e armatosur Kosova dhe Ushtria e saj.

Quni tregon se a kanë ushtarët e FSK-së sigurim shëndetësor

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se asnjë ushtar i Kosovës nuk do të dërgohet në mision pa qenë i siguruar.

Ministri Quni tregon ku do të dërgohen në misione paqeruajtëse ushtarët e Kosovës

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se dërgimi i FSK-së në misione paqeruajtëse jashtë vendit është një nga momentet më historike në kohërat ...

Quni- Vuçiqit: Nuk jemi të interesuar për luftë, por mos e harroni ferrin e Koshares!

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili paralajmëroi një konflikt të mundshëm me Kosovën.

Validohen skuadrat e këmbësorisë në detyrat për mbrojtjen territoriale

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ka njoftuar për validimin e skuadrave të këmbësorisë në detyrat për mbrojtjen territoriale.