Postet nga: Anton Quni

Ministri i Mbrojtjes dhe ambasadori slloven bisedojnë për planin për shërbimin e obligueshëm ushtarak

Shërbimi i obligueshëm ushtarak ka qenë njëra nga temat që janë biseduar sot në një takim të Ministrit të Mbrojtjes Anton Quni dhe Ambasadorit të Sllovenisë, Bojan ...

Skandal: Anton Quni “nuk kishte ftesë” për ceremoninë e Presidentit në FSK

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni gjatë ditës së sotme nuk ka marrë pjësë në ceremoninë ku Presidenti Hashim Thaçi i është drejtuar ushtarëve të FSK-së me ...

Dikur quajtën njëri tjetrin “frikacak” e “mercenar”, Anton Quni nuk shkon në parakalimin e Thaçit në FSK

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, e ka bojkotuar fjalimin e sotëm të Presidentit Hashim Thaçi para ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK).

Anton Quni: Ne vulosëm fitoren e Haskukës, ai sot vendosi të rrugëtojë pa ne

Mytaher Haskuka sot i dha fund koalicionit dhe bashkëqeverisjes me LDK-në në Prizren.

Gjykata nuk e do ministrin e ri të dëshmojë për këshilltarin e tij

Tri ditë më parë, kur Anton Quni i LDK-së mori pozitën e Ministrit të Mbrojtjes nga Rrustem Berisha i AAK-së, ky i fundit e mori ‘live’ ofertën që ...

Osmani flet për propozimin e Rrustem Berishës si këshilltar i Anton Qunit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka komentuar propozimin për emërimin e ish-ministrit të Mbrojtjes, Rrustem Berisha nga ana e ministrit të tanishëm, Anton Quni ...

Anton Quni i ofron post ish-ministrit me aktakuzë - VIDEO

Rrustem Berisha i AAK-së, ia dorëzoi sot edhe zyrtarisht postin e ministrit Anton Qunit të LDK-së në Ministrinë e Mbrojtjes.

Anton Quni e emëron këshilltar Rrustem Berishën pasi pranoi detyrën e ministrit

Anton Quni ka pranuar detyrën e ministrit të Mbrojtjes nga ish-ministri, Rrustem Berisha, mirëpo ka kërkuar nga ai që të bëhet këshilltar i lartë politik.