Postet nga: Albulena Haxhiu

Konferenca 'Të bashkuar kundër dhunës - Mjaft' nis duke kujtuar Liridona Ademajn

Me një minutë heshtje për Liridona Ademajn filloi sot konferenca rajonale dy ditore "Të bashkuar kundër dhunës - Mjaft!"- e organizuar nga Ministria e Drejtësisë ...

Përplasje mes ministres Haxhiu dhe deputetit Tahiri për zjarrin në Institutin e Mjekësisë Ligjore

Rasti i zjarrit që përfshiu objektin e Institutit të Mjekësisë Ligjore ka ngjallur një serë diskutimesh në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ku ndodhen ...

Haxhiu: Nuk kam pas informacione se mustaqet e Adem Jasharit dhe gishti i Isa Boletinit ndodhen në IML

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu deklaroi se nuk ka qenë në dijeni se mustaqet e Adem Jasharit dhe gishti i Isa Boletinit ndodheshin në zyrën e njërit ...

Haxhiu: Nuk ka pasur djegie ose dëmtim të mbetjeve mortore, arkivës së IML dhe mostrave

Gati tetë orë pas djegies të dy zyrave në Institutin e Mjekësisë Ligjore, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar për rastin.

Haxhiu jep detaje për intervistimin e saj për rastin e Deharit, akuzon prokurorinë për mosveprim

Pasi që u intervistua lidhur me rastin e Astrti Deharit, ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka mbajtur konferencë për media ku ka dhënë detaje për intervistë...

Gashi thotë se nuk u lejua të marr pjesë në intervistimin e Haxhiut

Avokati i familjes Dehari, Tomë Gashi është deklaruar para Departamentit të Hetimeve të Policisë së Kosovës ku është duke u intervistuar ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu për ...

Nesër intervistohet Albulena Haxhiu për rastin e Astrit Deharit

Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se nesër ministrja Albulena Haxhiu do të intervistohet për rastin e Astrit Deharit.

Prindërit e Astrit Deharit kërkojnë përjashtimin e prokurorit që po e heton rastin

Xhemile dhe Avni Dehari, prindërit e Astrit Deharit kanë dalë me kërkesën për shkarkimin e prokurorit të Prokurorisë Speciale, Afrim Shefkiut, i cili është duke u ...