Postet nga: Albulena Haxhiu

Dhuna në familje, Haxhiu paralajmëron rishikim të Kodit Penal

Albulena Haxhiu ka paralajmëruar se Ministria e Drejtësisë të cilën ajo e udhëheq do të rishikojë edhe një herë Kodin Penal për të gjitha rastet ...

Arrestimi i administratorit të "Albkings", Haxhiu: Ky ishte grupi më denigrues që ka ekzistuar ndonjëherë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e ka mirëpritur arrestimin e njërit prej administratorëve të grupit “Albkings” në rrjetin social Telegram.

Vrasja e grave, presidentja ka takuar ministrat Sveçla e Haxhiu dhe drejtorin e Policisë

Vrasja e dy grave brenda pesë ditësh në Kosovë ka shtyrë presidenten Vjosa Osmani të zhvillojë një takim me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ministren ...

'Mjaft me konferenca! Shpallne gjendjen emergjente tani!' - Vendoset mbishkrim gjatë konferencës së Haxhiut - VIDEO

Gjatë konferencës së ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, një gazetare vendosi në foltore mbishkrimin "Mjaft me konferenca! Shpallne gjendjen emergjente tani!".

Haxhiu: Femicidin do ta bëjmë si vepër të veçantë në Kodin penal

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një konferencë për media ka treguar se cilat janë propozimet e dala nga takimi që ka pas me udhëheqësit e ...

Vrasjet e grave, ministrja Haxhiu fton në takim udhëheqësit e institucioneve të sigurisë dhe drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar pas vrasjes së një gruaje në Pejë. I dyshuar për këtë vrasje është bashkëshorti i saj.

Vrasjet e grave, Haxhiu: Sistemi gjyqësor dhe prokurorial duhet të na dëshmojnë se anën e kujt e mbajnë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar sërish sot një ditë pas vrasjes së 21-vjeçares nga Ferizaj në Qendrën për Punë Sociale më 12.03.2024, e që ...

Vrasja e 21-vjeçares në Ferizaj, ministrja Haxhiu kërkon dënim maksimal për këtë krim të rëndë

Një 21- vjeçare u vra sot (12.04.2024) në Qendrën për Punë Sociale Ferizaj.