Postet nga: agron uka

Zvarritet gjykimi për trafikimin e fëmijës, prokurori i zënë me raste tjera

Ruzhdi Faiku dhe Raqibe Amidi, janë ulur në bankën e të akuzuarve për t`u përballur me akuzën e Prokurorisë për trafikim me fëmijë ...

Gjykimi për tentim vrasjen në Viti drejt fundit

Gjykimi i Skender Hasanit, Muhabi Latifit, Shukri Latifit dhe Ekrem Azizit i është afruar fundit.

I akuzuari në Kroaci, zvarritet gjykimi për falsifikim të rezultatit të zgjedhjeve

 

Dosja e Prokurorisë, si ndodhi kanosja me armë për borxh në Gjilan?

Kacafytja lidhur me një borxh e ka vënë në bankën e të akuzuarve Zijadin Tahirin nga Gjilani.

Dosja e Prokurorisë për kontrabandën me kafshë nga Maqedonia e Veriu

Seanca gjyqësore ndaj Mexhid Haxhimusës dhe Artan Pajazitit ka dështuar të mbahet në Gjykatën e Gjilanit.

Pasaportat e kafshëve e ulin në bankën e të akuzuarit veterinarin nga Ferizaj

Mexhid Haxhimusa dhe Artan Pajaziti janë deklaruar të pafajshëm sot në Gjykatën e Gjilanit, kur u ulën në bankën e të akuzuarit.

Dosja e Prokurorisë: I akuzuari gjuajti në drejtim të turmës me sëpatë kuzhine

Në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Gjilanit sot janë ulur Gazmend Hajdini, Gzim Zymberi dhe Enes Kuq, të cilët po përballen me vepra penale ...

I akuzuari akuzon prokurorin se “është privat e jo i shtetit”

Nën tensione të larta ka filluar rigjykimi ndaj të akuzuarve Senad Ramaj dhe Besim Osmani, të cilët akuzohen për falsifikim të dokumenteve dhe keqpërdorim të pozitë...