array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(28) "https://kallxo.com/shendeti/"
 }
}

Katërmbëdhjetë të rinj që kishin tymosur cigare elektronike janë shtrirë në spital

Katërmbëdhjetë të rinj janë shtruar në spital pas problemeve me frymëmarrje si pasojë e tymosjes me cigare elektronike në Wisconsin dhe Illinois të Shteteve të Bashkuara të ...

(FOTO) Renovohet reparti i Gjinekologjisë në Lipjan

Komuna e Lipjanit ka njoftuar se reparti i Gjinekologjisë në komunën e Lipjanit ka marrë pamje të re.

Një grua në Australi kërkon ndihmë mjekësore për t'i dhënë fund jetës

Një grua australiane me kancer është bërë gruaja e parë që i ka dhënë fund jetës përmes ndihmës mjekësore, ka thënë një shoqatë ...

Këshilla e mjekut, kur duhet të ndodhë shtatzënia (VIDEO)

Shtatzënia mendohet si një proces që ndodhë në momentin që çifti është gati, por mjekët tregojnë se duhet pasur parasysh disa faktorë që ndikojnë në mbetjen apo jo ...

Si ta kontrolloni tensionin e gjakut, këshillat e institutit Kosovar

Tensioni i lartë i gjakut i njohur ndryshe si hipertension është një gjendje shëndetësore që prek shumicën e njerëzve në botë. Kjo gjendje shëndetësore ...

Shenjat që jep trupi 1 muaj para sulmit në zemër

Shëndeti i zemrës kërkon një përkujdesje të vazhdueshme, përdorni këto këshilla që të qëndroni më larg rrezikut.