array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(28) "https://kallxo.com/shendeti/"
 }
}

VIDEO: Arineta Mula, alpinistja që nuk i ndal aktivitetet sportive as gjatë muajit të Ramazanit

Muaji i Ramazanit për sportistët që agjërojnë është goxha sfidues. Porse, ka edhe sportistë që ndonëse agjërojnë, i vazhdojnë aktivitetet sportive pa hasur në ndonjë ...

14 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 14 raste të vdekjes nga COVID-19. Kështu njoftoi Instituti Kombëtarë i Shëndetësisë Publike.

277 raste pozitive në 24 orët e fundit me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private, janë testuar gjithsej 2,047 mostra të ...

Vjosa Osmani dhe Arben Vitia vizituan Klinikën e Pediatrisë me rastin e fillimit të misionit “Gift of Life”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani- Sadriu dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, vizituan Klinikën Pediatrike në QKUK, me rastin e fillimit të misionit ...

Vazhdon vaksinimi i personave mbi 75 vjeç me sëmundje kronike

Vaksinimi me “AstraZeneca” është duke vazhduar në sallën “1 Tetori” në Prishtinë.

Vitia: Lajmi për refuzim të vaksinave nuk është i vërtetë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, e ka demantuar lajmin e publikuar nga disa media në Kosovë se ai nuk ka pranuar të nënshkruar kontratën për ...