array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/kulture/"
 }
}

Ndahen çmimet e EtnoFest

Pas tri ditësh aktivitete, mbrëmë janë ndarë çmimet e edicionit të dhjetë jubilar të Festivalit të Arteve dhe Kulturës tradicionale ‘Etno Fest’, i mbajtur në fshatin Kukaj ...

Nis sot festivali i filmit kushtuar personave me nevoja të veçanta

Nga sot, 28 shtator deri më 30 shtator 2020, mbahet edicioni i parë i festivalit të filmit, “Art Without Limit International Film Festival”,  i cili tërësisht u kushtohet personave me nevoja ...

Mbyllet edicioni i dytë i festivalit "Lahuta, okarina, polifonia" 

Festivali “Lahuta, okarina, polifonia” ka mbyllur sot edicionin e tij të dytë me diskutime rreth eposit dhe interpretim të lahutarëve shqiptarë. 

Publikohet programi i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë, ‘PriFest 2020’

Filmi ‘Exil” me regji të Visar Morinës do të hapë edicionin e 12-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Prishtinë (Prishtina International Film Festival), “PriFest”, i cili ...

'Etno Fest', vlerëson gratë dhe diellin në edicionin e tij të 10-të

Edicioni i dhjetë jubilar i Festivalit të Arteve dhe Kulturës tradicionale ‘Etno Fest’ mirëpret mysafirët në fshatin Kukaj gjatë këtij vikendi.  

Hapet panairi i parë i librit të vjetër dhe të rrallë

Qindra botime të vjetra dhe të rrallë janë ekspozuar sot nga botues dhe librarë kosovarë para hyrjes së Institutit Albanologjik të Prishtinës, në kudër të “Panairit të librit ...