array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Isa Vatovci

Isa Vatovci

Isa Vatovci është bërë pjesë e Ekipit të Kallxo.com nga shtatori i 2018. Ka një përvojë të gjatë si gazetar dhe ka punuar në disa media në vend. Ka diplomuar në Fakultetin Filologjik në Degën e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe. Specialiteti i tij është kultura, temat nga trashëgimia, por nuk lë anash as ato sociale.  Letërsia është pasioni i tij. Pavarësisht se  është rritur me veprat e Kadarenë, është Shekspiri ai që  i jep kuptim dëshirës për t’iu rikthyer leximit.

Shiti makinën e marrë me qira, arrestohet nga policia

Kompleksi i Jasharajve në Prekaz propozohet për mbrojtje të përhershme nga shteti

‘Dodona’ publikon orarin e shfaqjeve për muajin janar

Teatri Kombetar

Teatri Kombëtar gjatë vitit shiti 5 mijë bileta

Prizreni

Asetet që u propozuan për mbrojtje të përhershme, MKRS dhe KKTK nuk tregojë cilat janë objektet

Vizita e Latifit në SHBA, Kurti thotë se nuk do e cenojë punën e Ministrisë së Shëndetësisë

‘Eurodrama’ hap thirrje për dramën shqipe

Sot mbahet nata finale e Festivalit të 60-të të Këngës në RShT

Çeku: Këto ditë pritet fillimi i punimeve në Kompleksin Memorial "Adem Jashari"

QKK tregon arsyen e mospublikimit të shumave financiare për projektet e mbështetura filmike

Paraburgosen, ish drejtori i Shëndetësisë në Novobërdë dhe pronari i një kompanie

Debati për teatrin, akuza e kërkesa për ministrin e Kulturës Hajrulla Çeku   

Hapet ekspozita me fotografi të ish-presidentit Ibrahim Rugova

Qendra Kinematografike publikon listën e projekteve fituese filmike për 2021

Promovohet libri ‘Kthesa e dramës moderne (shek. IX-XX)’ i Muhamedin Kullashit