Postet nga: Aksidenti

Sveçla flet për mundësinë e gjykimit të shoferit të autobusit në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se nuk kanë ndonjë marrëveshje me Kroacinë për ekstradim të shoferit të autobusit ...

Vitia tregon për gjendjen e bashkatdhetarëve të lënduar nga aksidenti në Kroaci

Ministri i Shëndetësisë i Kosovës, Arben Vitia në një konferencë për media sonte ka folur për gjendjen e bashkardhetarëve që i kanë mbijetuar aksidentit ...

Sveçla: Trupat e viktimave të aksidentit në Kroaci janë rrugës për në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla ka thënë se trupat e viktimave nga aksidenti tragjik në Kroaci janë rrugës për në ...

Osmani, Konjufca dhe Kurti pritën të mbijetuarit e aksidentit tragjik në Kroaci

Kanë mbërritur sonte në Kosovë 27 bashkatdhetarë, të cilët i mbijetuan aksidentit tragjik në Slavonski Brod të Kroacisë.

Qeveria: Bashkatdhetarët e aksidentuar në Kroaci do të vijnë në Aeroportin e Prishtinës pas orës 22:00

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se bashkatdhetarët të cilët i kanë mbijetuar aksidentit tragjik në Kroaci, do të vijnë në Kosovë me transport ajror, sonte pas orë...

Sveçla: Udhëtarët dhe të vdekurit nga aksidenti pritet të arrijnë në mbrëmje në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme në Qeverinë e Kosovës, Xhelal Sveçla, ka thënë se udhëtarët që kanë shpëtuar nga aksidenti me autobus i ...

Foto: HTV / IMS

Tridhjetë ditë paraburgim për shoferin e autobusit që u aksidentua në Kroaci

Shoferit të autobusit nga Kosova, që është aksidentuar të dielën në Sllavonski Brodt të Kroacisë, i është shqiptuar masa prej 30 ditësh paraburgim.

Foto: HTV / IMS

Sot merret vendimi për shoferin që dyshohet se shkaktoi vetaksidentin në Kroaci

Shoferi që dyshohet se e ka shkaktuar aksidentin e së dielës në autostradën afër Slavonski Brod në Kroaci, në të cilin 10 njerëz kanë vdekur, dje është ...