array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Erblina Sejdiu

Erblina Sejdiu

Erblina Sejdiu është monitoruese e BIRN në Gjykatën Themelore në Prishtinë nga muaji korrik 2019.

Ajo, është në përfundim të studimeve në Fakultetin Juridik në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Erblina ka qenë bursiste e Universitetit të Prishtinës për tri vite dhe ka fituar bursë edhe nga Fondacioni KAS (Konrad-Adenauer Stiftung) për suksesin gjatë studimeve. Ka përvojë të mëparshme në Gjykatën e Apelit, Komisionin Parlamentar për Legjislacion dhe në shoqërinë civile si aktiviste për të drejtat e njeriut.

Dosja e Prokurorisë - Zyrtarët e AKP-së 'blinin naftë për veturat zyrtare edhe në ditë pushimi'

Nisin hetimet për fletëvotimet e mbushura në diasporë

Në pritje të vendimit, flet avokati i gjyqtarit të arrestuar për ryshfet

Akuzohen për 1 milionë euro shmangie nga tatimi, seanca nuk mbahet

Gjykata vendos kur do t’i thërrasë prapë në gjykatë Milaim Zekën dhe Frashër Krasniqin

Milaim Zeka dhe Frashër Krasniqi “i zhduken” gjykatës

Tensione në Gjykimin “Maratonik” për vrasjen e Naim Hajrizit

Polici dëshmon në gjykimin për drogë

Gjykimi për falsifikim të lejeve për armë, dëshmitari rrëfen sa pagoi për leje

Dosja e Prokurorisë: Si e ndihmonin inspektorët e ATK- së bixhozin e paligjshëm

Dosja e Prokurorisë - Inspektorët e ATK-së i njoftonin bizneset ilegale të bixhozit si t`u iknin kontollave

Gjykimi për trafikim që zgjati gati 18 vite

Detyronin viktimat në prostitucion, rasti nuk gjykohet as 18 vjet pas

Stomatologu akuzohet se vodhi karrigen QMF-së dhe e dergoi në shtëpi

7 vite nga ngritja e aktakuzës, nuk arrin të mbahet seanca për krim të organizuar