Lajmet e Fundit

Dega e Vetëvendosjes në Mitrovicë reagon pas marrëveshjes së anëtarit të saj me LDK-në

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë ka reaguar pas marrëveshjes së anëtarit të saj, Fatmir Hasanit me kandidatin për kryetar të Mitrovicës së Jugut ...

Dy tërmete janë regjistruar në veriun e Shqipërisë

Veriu i Shqipërisë është goditur nga 2 tërmete gjatë natës.

Policia e Kosovës bastisë në disa lokacione, sekuestron veturë, kontrata, fatura e dokumente

Policia e Kosovës ka bastisur disa lokacione të ndryshme gjatë ditës së djeshme në Gjakovë - Prishtinë, bazuar në urdhëresën e lëshuar nga gjykata kompetente ...

Kanoset personi zyrtar nga pronari i lokalit që e kishte mbyllur AUV-i

Gjatë ditës së djeshme Policia e Kosovës ka njoftuar për dy raste të inspektorëve të lokaleve.

Policia raporton për dy persona të zhdukur

Policia e Kosovës ka njoftuar për dy persona, në dy komuna të ndryshme të Kosovës se kanë dal nga shtëpia dhe familjarët nuk kanë njohuri ...

Rrihen mes vete e arrestohen nga Policia, babai me dy djemtë

Babai me dy djemtë e tij, janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pas ishin rrahur mes vete. Rasti, sipas Policisë së Kosovës, ka ndodhur në orët e ...

Podujevë - Arrestohen katër zyrtarë për falsifikim të dokumenteve

Janë arrestuar katër të dyshuar për keqpërdorim të pozitës zyrtare, njofton Policia e Kosovës.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 5 raste të dhunës në familje

Sipas Policisë së Kosovës rastet kanë ndodhur në komunën e Prishtinës, Podujevës, Gjakovës dhe të Malishevës.