Lajmet e Fundit

Allegri: Ndeshja kundër Milanit ka qenë gjithmonë një nga ndeshjet më të rëndësishme në kampionat

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allgeri ka folur në konferencë për media para ndeshjes ndaj Milanit.

Në bisht të tiganit e fsheh drogën, tenton ta fus në burg

Në burgun e Dubravës është parandaluar futja e substancave narkotike. Siç ka njoftuar Ministria e Drejtësisë, në bishtin e një tigani është zbuluar se ishte fshehur substanca e ...

Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një “agjencie për media dhe informim”, e cila dukshëm pritet ...

Osmani: Punoj vetëm në interes të qytetarëve të Kosovës

Në një intervistë me DW, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, flet për pandeminë, marrëdhëniet me Shqipërinë, SHBA dhe Bashkimin Evropian dhe pritshmëritë e saj ...

Organizata për drejtat e kafshëve kërkon përkushtim të nivelit lokal në menaxhimin e qenve endacakë

Fondacioni për të Drejtat e Kafshëve përmes një letre ka kërkuar nga pushteti lokal në gjithë vendin që të punojnë më shumë në menaxhimin e kafshë...

Zbulohen detaje të kontratës së Messit te Parisi

Lionel Messi iu bashkua Paris Saint-Germain në afatin kalimtar të verës nga Barcelona si lojtar i lirë.

Para zgjedhjeve, kryetarët e komunave ndajnë mijëra leje për ndërtim

Tre muaj para se të mbahen zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut, një pjesë e komunave kanë ndarë katërfish më shumë leje për ndërtim nga sa ndahen ...

Rashica startues ndaj Watfordit

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Norwich – Watford, ndeshje e vlefshme për xhiron e pestë në Premierligë.