Lajmet e Fundit

Vozitjet e gjata që çojnë në vdekje

Për aksidentin që la dhjetë persona të vdekur dhe dhjetëra të lënduar në Kroaci, u arrestua shoferi i kompanisë kosovare ‘Deva Tours’, i cili tha para policisë ...

Fauci rreth COVID-19: SHBA-ja po shkon në drejtim të gabuar

Shtetet e Bashkuara janë nisur “në drejtim të gabuar”, sa i përket pandemisë me koronavirus, teksa rritet numri i të infektuarve në mesin e atyre që nuk janë vaksinuar, ...

Aksidenti në Kroaci, Avokati i Popullit kërkon të monitorohet zbatimi i Ligjit të Punës

Institucioni i Avokati i Popullit pas aksidentit që ndodhi në Sllavonski Brod, Kroaci, u ka bërë thirrje autoriteteve kompetente të Kosovës që seriozisht të merren me monitorimin e ...

Enkel Demi: Duhet ta njohim letërsinë e njëri-tjetrit

Enkel Demi shpreson shumë që Çmimi Evropian për Letërsinë që ai mori në mars do të ndihmojë kauzën e shkrimtarëve që të bëhen më të ...

Katër tragjeditë nga aksidentet me autobusë

Që nga mbarimi i luftës në Kosovë në vitin 1999, Kosova ka parë disa aksidente të tmerrshme që kanë qenë të përfshirë autobusët e udhëtarëve. Në ...

VIDEO: 'Mia Park Prishtinë' organizon evente për ndërtimin e strehimores për qentë endacakë

Qentë endacakë vazhdojnë të paraqesin problem serioz në komunën e Prishtinës. Të shpeshta janë rastet kur qytetarët raportojnë se janë sulmuar nga këta qen. Hapësira ...

Kryeministri Kurti pranon telegram ngushëllimi nga kryetari i qytetit Sllavonski Brod

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar një telegram ngushëllimi nga kryetari i qytetit kroat Sllavonski Brod.

Pas tragjedisë ku mbetën të vdekur 10 persona, reagon kompania 'Deva Tours'

Kompania 'Deva Tours', autobusi i të cilës ishte përfshirë në aksidentin ku mbetën dhjetë të vdekur në Kroaci, ka deklaruar se janë përpjekur të jenë maksimalisht ...