Lajmet e Fundit

Shtëpia e Bardhë: ShBA përballet me javë të vështira në luftën kundër COVID-19

Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë për Shëndetin Publik, Vivek Murthy tha të dielën se Shtetet e Bashkuara kanë përpara “disa javë të vështira" ...

Ekonomia joformale dëmton biznese

Ekonomia joformale është sfida kryesore, me të cilën përballet kompania për prodhimin e produkteve natyrale higjienike, HUUMë, në Kosovë.

Erdogan para vizitës në Shqipëri: Turqia e sheh Shqipërinë edhe si mike edhe si aleate të natyrshme

“ Turqia e sheh Shqipërinë si mike dhe si aleate”, kështu është shprehur presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, në vigjilje të vizitës së tij zyrtare në Tiranë.

VIDEO: Ish-deputeti serb e theu kutinë e votimit

Ish-deputeti i Kuvendit të Serbisë nga partia nacionaliste Dveri, Sërxhan Nogo, ka thyer kutinë e votimit sot gjatë ditës.

Vuçiq: Qytetarët kanë votuar për ndryshimin e Kushtetutës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një konferencë për media pas mbylljes së vendvotimeve (në ora 20:00) për referendumin për ndryshimin e Kushtetutës në fushën ...

Komuna e Prishtinës nis shpërndarjen e testeve të shpejta për COVID-19 në institucionet arsimore

Komuna e Prishtinës ka filluar furnizimin e institucioneve arsimore me teste të shpejta antigjen për COVID-19.

Real Madrid fiton Superkupën e Spanjës

Real Madrid është fituesi i Superkupës së Spanjës.

Gjokoviq largohet nga Australia

Novak Gjokovic është deportuar nga Australia pasi humbi gjyqin ku apelonte vendimin për heqjen e vizës për Australi.