Postet nga: Zjarrfikësit

Zjarr në një fabrikë në Budrikën e Poshtme të Parteshit

Një fabrike prodhuese në komunën e Parteshit është përfshirë nga zjarri, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Policia jep detaje për djegien e veturës në Gjilan (VIDEO)

Një veturë me targa vendore është përfshirë nga zjarri gjatë ditës së sotme në rrugën "Lufta e Gjilanit" në Gjilan.

Digjet një veturë në magjistralen Gjilan-Kamenicë, ndërhynë zjarrfikësit

Para rreth një ore një veturë është djegur në e rrugën magjistrale Gjilan-Kamenicë.

Zjarrfikësit protestojnë para qeverisë, kërkojnë kompensimin për rrezikshmëri në punë - FOTO

Ndonëse në mot me shi, Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës ka protestuar të enjten në Prishtinë, në shenjë pakënaqësie me kushtet e punës dhe ...

Zjarrfikësit protestojnë para Qeverisë, kërkojnë kushte pune - FOTO

Zjarrfikësit e Kosovës, kanë protestuar para objektit të Qeverisë së Kosovës për shkak të mos përmbushjes së kërkesave të tyre.

Zjarri në objektin e IML, zjarrfikësit tregojnë se çka është djegur

Dy zyra të Institutit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë janë përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm.

Mosplotësimi i kërkesave, zjarrfikësit paralajmërojnë protestë

Zjarrëfikësit, në javën e ardhshme do protestojnë, pasi që thonë se kërkesat e tyre ui injoruan nga ekzekutivi. Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës, gjatë ...

Zjarrfikësit paralajmërojnë protestë nëse nuk u paguhen shtesat për rrezikshmëri

Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se institucionet e shtetit nuk i përmbushin kërkesat e tyre.