Postet nga: kushtet e punës

Punëtorëve të KEK-ut u rriten pagat për 70 euro dhe u miratohet një bonus prej 300 euro për fundvit

Sindikata e Re e KEK-ut ka njoftuar se pas bisedimeve të vazhdueshme me menaxhmentin e KEK-ut është miratuar vendimi për rritje të pagave prej 70 euro dhe një bonus prej 300 ...

Zyrtarë të disa institucioneve protesojnë para Komunës së Prishtinës, paralajmërojnë grevë

Zyrtarë të Teatrit Dodona, Arkivit të Komunës së Prishtinës, Bibliotekës 'Hivzi Sylejmani', Qendrës Kulturore për Rini dhe Zjarrfikësit kanë protestuar para Komunës së ...

Zjarrfikësit protestojnë para qeverisë, kërkojnë kompensimin për rrezikshmëri në punë - FOTO

Ndonëse në mot me shi, Sindikata e Zjarrfikësve të Kosovës ka protestuar të enjten në Prishtinë, në shenjë pakënaqësie me kushtet e punës dhe ...

Pagat dhe kushtet e punës dekurajojnë policët

“Jo gjithmonë jemi të furnizuar me pajisje e uniforma të nevojshme... Paga që marrim është modeste, por gjithmonë duke shpresuar se një ditë do të jetë e dinjitetshme dhe do ...

Rrëfimi i minatorëve: S’kemi doreza, çizme e helmeta për punë, i blejmë vetë

Gëzim Osmani dhe Fitim Xhafa, minatorë në minierën e Stan Tërgut, kanë rrëfyer për kushtet e vështira të punës në “Trepçë”.

“Trepça” në Qeverinë Kurti – LIVE

Në "Kallxo Përnime" po transmetohet emisioni që shpërfaq kushtet e rënda të punës në minierën e Stan Tërgut.

Sindikata e minatorëve të Trepçës letër të hapur Qeverisë për përmirësimin e kushteve të punës

Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës përmes një letre të hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës ka shprehur pakënaqësitë e saj për kushtet ...

Raporti i IHDNj: Kushtet dhe të drejtat e punëtorëve të pastrimit nuk trajtohen me seriozitet

Sektori i mirëmbajtjes higjienike ose pastrimit në Kosovë është një sektor që shpesh herë nuk trajtohet apo diskutohet me seriozitet.