Postet nga: Zjarrfikësit

Brigada e Zjarrfikësve tregon se si intervenuan në banesën në Fushë Kosovë

Komandanti i Brigadës së Zjarrfikësve, Malë Gashi ka treguar shkaktarët e djegies së objektit banesor të premten në mesditë në Fushë Kosovë.

VIDEO - Lokali që u bë shkrumb e hi në oborrin e QKUK-së

Një lokal i gastronomisë në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm.

Mbi dy mijë zjarre në dy muaj - shumica në ara

Edhe pse e ndaluar me ligj, zjarrvënia e qëllimshme - sidomos pas sezonit të korrje-shirjeve - është shndërruar në dukuri të rrezikshme në Kosovë.

Digjen dy objekte e dy serra në Lipjan, njëri nga zjarrfikësit dërgohet për tretman mjekësor

Një zjarr ka përfshirë dy objekte, një me ushqim për kafshë dhe një me pajisje bujqësore si dhe dy serra në Lipjan.

Digjet një shtëpi në fshatin Banjsk të Vushtrrisë, zjarrfikësit lokalizojnë zjarrin

Një shtëpi në fshatin Banjsk të Vushtrrisë është përfshirë sot nga zjarri.

Digjet një banesë në Prishtinë, policia po heton rastin

Në mëngjesin e hershëm të ditës së djeshme, rreth orës 03:45, Policia e Kosovës ka njoftuar se një banesë është përfshirë nga zjarri.

Zjarr në fushat afër autostradës Prishtinë – Prizren, zjarrfikësit në vendin e ngjarjes

Një qytetar ka dërguar fotografi në adresë të KALLXO.com, në të cilën shihet se një pjesë e fushave përskaj autostradës Prishtinë – Prizren, është përfshirë ...

Digjet një shtëpi në Prishtinë - FOTO

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm në rrugën “Holger Petersen” në Prishtinë.