Postet nga: Zgjedhjet 2021

Mehmet Ballazhi merr zyrtarisht mandatin e kryetarit në Han të Elezit

Kryetari i ri i Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi ka pranuar sot detyrën e re nga ish-kryetari Rufki Suma.

Rezultatet për Gjakovën fiton Ardian Gjini

Rezultatet preliminare të shpallura nga KQZ tregojnë se kandidati i AAK-së Ardian Gjini ka fituar zgjedhjet me 56.06% të votave në konkurrencë me kundër kandidaten nga Vetëvendosje Mimoza Kusari ...

KQZ shpërndan sot materialin zgjedhor nëpër komuna

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), sot do të bëjë shpërndarjen e materialit zgjedhor nëpër komunat e vendit për zgjedhjet lokale që do të mbahen nesë...

PDK dhe LDK arrijnë marrëveshje në Malishevë

Partia Demokratike e Kosovës në Malishevë ka nënshkruar sot marrëveshje koalicioni me LDK-në në këtë komunë.

LVV në Drenas nuk e mbështet asnjë subjekt politik në balotazh

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Drenas ka njoftuar se nuk do ta mbështesë asnjë subjekt politik që do të garojë në balotazh. Këtë e kanë bërë ...

Të shtëna me armë në festën e Skenderajt - VIDEO

Qindra qytetarë janë duke festuar në qendër të qytetit të Skenderajt.

Rezultatet e deritanishme për Prishtinën sipas KQZ-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve në Prishtinë. 

Banorët e veriut të Kosovës me përqindjen më të lartë të daljes në zgjedhje deri në orën 11:00

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se deri në orën 11:00 kanë votuar gjithsej 152 mijë persona me të drejtë vote apo 8.2 % e votuesve të regjistruar.