Postet nga: komunat e Kosovës

Pasojat nga vërshimet, drejtorët e komunave flasin për vlerësimet e dëmeve

Ende nuk ka kaluar një kohë e cila mund të tregonte saktë se sa është në total vlera e dëmeve që janë shkaktuar në komuna të ndryshme të Kosovë, ...

Prishtina vazhdon të ketë të infektuar me COVID-19 shumëfish më shumë se komunat e tjera

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë testuar gjithsej 1.831 mostra prej të cilëve rezultojnë 707 raste pozitive.

Shtatë komuna të Kosovës në karantinë gjatë fundjavës

Krahas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës për masat e veçanta kundër COVID-19, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka marrë vendim edhe ...

Në 17 komuna të Kosovës janë konfirmuar rastet e reja me coronavirus

17 komuna të Kosovës janë përfshirë në listën e të dhënave të fundit sa i përket rasteve të konfirmuara me COVID-19.

Në këto komuna u shënuan rastet e sotme pozitive me COVID-19

Gjithsej 92 persona kanë rezultuar me coronavirus në 24 orët e fundit pas testimit të 457 mostrave të dyshimta.

Rastet e reja me coronavirus janë nga 23 komuna të Kosovës

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka  njoftuar se në 24 orët e fundit, janë shënuar 147 raste të reja me COVID-19, ndërkaq janë ...

Nga këto komuna janë 119 të infektuarit me COVID-19 në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, 119 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 nga 460 mostra të marra për testim.

Nënshkruhet memorandum mes komunave dhe Qendrës për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve

Zëvendësministri i Drejtësisë, njëherit koordinatori nacional për mbrojtje nga dhuna në familje, Florian Dushi, sot ka marrë pjesë në një ceremoni zyrtare të organizuar nga ...