Postet nga: Zgjedhjet 2019

Lista e LVV-së, kandidatja nën hetime për keqpërdorim detyre

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë dje publike listën e kandidatëve që synojnë të bëhen deputetë.

Me dy aktakuza, kandidat për deputet nga AAK-ja

Koalicioni parazgjedhor në mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate nuk ka prodhuar një listë “të pastër” të kandidatëve për deputetë.

Fletëvotimi i 6 tetorit me 25 subjekte politike

25 subjekte politike kanë aplikuar për certifikim në Komisionin Qendorr të Zgjedhjeve brenda afatit i cili skadoi sonte në mesnatë.

I dënuar dhe i akuzuar, garon për deputet me AAK-në

Për zgjedhjet e jashtëzakonshme të datës 6 tetor koalicioni AAK-PSD ka publikuar listën e saj me 110 kandidatë.

Partia ‘Fjala’ garon në zgjedhje me 53 kandidatë

Paria Fjala ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputetë për Kuvendin e Kosovës për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit.

Lista e plotë e kandidatëve AAK- PSD

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, e ka publikuar listën e plotë të kandidatëve të koalicionit AAK-PSD.

Mimoza Kusari pjesë e listës për deputetë të VV-së?

Kryetarja e partisë Alternativa, Mimoza Kusari, pritet të jetë pjesë e listës së kandidatëve të Vetëvendosjes për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit.

Lista Serbe me 17 kandidatë për deputetë, në listë edhe ish-ministri që mohoi masakrën e Reçakut

Lista Serbe ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare të 6 tetorit.