Postet nga: buxheti 2020

Buxheti 2020, ndërmjet qeverisë në detyrë dhe ngërçit politik

Zvarritja e mëtejshme e formimit të Qeverisë së Kosovës, pas zgjedhjeve të 6 tetorit të vitit të kaluar, mes shumë çështjeve të tjera, ka lënë në pritje edhe ...

Ministria ndan buxhet deri më 28 shkurt dhe tregon nga cila datë rrezikohen pagat dhe pensionet

Ministria e Financave ka bërë të ditur se e ka dorëzuar në Qeveri propozimin e buxhetit për vitin 2020, mirëpo rrethanat politike dhe ligjore e kanë pamundë...

Mosmiratimi i buxhetit vë në hall bizneset

Asnjë projekt i ri kapital nuk mund të fillojë së zbatuari për shkak të mungesës së miratimit të buxhetit për vitin 2020, thonë zyrtarë të Qeverisë në largim ...

Kosova mund të hyjë në vitin 2020 pa buxhet

 

Flasin opozitarët që ia shpëtuan buxhetin Mytaher Haskukës

Me dy votat e asamblistëve nga opozita, Kuvendi i Prizrenit ka miratuar buxhetin për vitin 2020 për Komunën e Prizrenit.

Me dy vota opozitare, Prizreni votoi buxhetin për vitin 2020

Me 22 vota për, pa prezencën e asamblistëve të opozitës, Kuvendi Komunal i Prizrenit ka kaluar të enjten për buxhetin për vitin 2020.

Haskuka apelon për votimin e buxhetit, paralajmëron për mundësinë e shpërndarjes së Asamblesë

Nesër pritet që Asambleja Komunale e Prizrenit të mblidhet sërish për votim të buxhetit 50 milionësh për vitin 2020.

Haskuka thirrje asamblistëve: Votojeni buxhetin nesër ose do t’i dëmtoni qytetarët

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka kërkuar nga asamblistët komunal që ta votojnë buxhetin për vitin 2020.